Recenze Sir Joseph

Sir Joseph Koteka II 290

Sir Joseph Koteka II 290

Přidáno: 26. srpna 2015

(naposledy upraveno 26. srpna 2015)

• velmi lehký
  • po stlačení opravdu malý rozměr
  • hezký design
  • luxusní vzhled (uděláte dojem)
  • je v něm zima (teplotní hodnoty moc neodpovídají)
  • vždy nutné před použitím prořepat, ale i tak se peří se v komorách dost převaluje, takže někde nemáte za chvíli žádné
  • dost jemný materiál, náchylný na poškození
  • lezou z něj pírka

Ze spacáku jsem dost v rozpacích. Je krásný, lehounký a v kompresním obalu malinkatý. Na pěší tůry skvělé. Jenže: spal jsme v něm několik nocí a vždy mi byla zima. A to bylo ve stanu přes 10 st. Celsia a měl jsem základní Moira termo prádlo (Moira mono a Duo). Problém je v tom, že peří se v komorách dost přesouvá. Zcela nezbytnou nutností je vždy před spaním spacák dobře protřepat a roztřepat tak rovnoměrně pírka (což je třeba při tůře ve dvě ráno v alkoholovém opojení uprostřed tmavé noci docela vopruz). A přesto když se v noci moc vrtíte a převalujete, tak se Vám přesune peří ke straně a vy spíte místy prakticky jen na obalu a je Vám logicky zima. Dalším problémem může být i náchylnosti na vlhko, když byste spal ve vlhkém prostředí. Materiál je také dost jemný, takže se dost bojím o poškození. To, že mi každé ráno vylezly ven v průměru 2 pírka, taky asi není zrovna dobré. No za to cenu nejsem dvakrát nadšený.

Sir Joseph Koteka 850

Sir Joseph Koteka 850

Ověřený zákazník ZebraSport.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 10. července 2015

Zakoupeno v ZebraSport.cz

• Teplucky zimny lahucky spacacik.
  • Zatial som nezistila.

Teplucky zimny lahucky spacacik, pre tulave topanky do chladnych noci ako stvoreny.

Sir Joseph 8000 Down Mitt černé

Sir Joseph 8000 Down Mitt černé

Ověřený zákazník Svět hor Ověřený zákazník

Přidáno: 9. dubna 2015

Zakoupeno v Svět hor

• skvělé zpracování
  • perfektní materiál
  • prostě je v nich teplo

věřím dobré značce Sir Joseph

Přidáno: 30. května 2014

• moskytiéra
  • precizní provedení
  • nevydržel ani rok používání, loupe se podlážka, nevhodný materiál

nedoporučuji

Sir Joseph Bivac Sack K2

Sir Joseph Bivac Sack K2

Přidáno: 5. prosince 2013

• zip
  • "stříška" je fakt bezvadná
  • Měl jsem v ní pocit vlkosti i když nepršelo
  • V žádném případě "zelenáčům" nenahradí stan

Hledal jsem něco(teď už vím, že "ždárák") pro případ, že spím venku(čundr,voda,moto) a protože mi vadí hmyzáci při spaní pod celtou a taky mi pod celtu většinou zatýká, když prší a v neposlední řadě mě nebaví tahat ssebou a stavět stan. Prostě půjčil jsem si Sir joseph K4 od kámoše na jednu noc a zjistil jsem, že "ždárák" je přesně pro mě, nicméně absence zipu a "stříšky" mě absolutně nevyhovuje a rovnou jsem zacílil na K2jku.
Už jsem v ní párkrát přenocoval a mé zkušenosti jsou pozitivní. Krátký deštík a ranní mlhu to v pohodě zvládá, trošičku to i zahřeje, je to fakt sbalitelný do malinký ruličky. Stan to nenahradí,ale pro mě to hodnotím stále jako dobrý kup.
ps:kámoš co měl tu K4ku, po tom co jsem mu půjčil svoji k2, tak už si jí také pořídil. :-)

Ověřený zákazník ZebraSport.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 10. července 2013

Zakoupeno v ZebraSport.cz

Dobrá kvalita provedení.
Uvidíme, jak dlouho vydrzi.

Přidáno: 5. dubna 2013

Zakoupeno v Hanibal

• OPRAVDU TEPLÝ A PŘITOM LEHKÝ SPACÁK.
  • CHCI O DOVOLENÉ NOCOVAT V PŘÍRODĚ A TENTO SPACÁK MI TO UMOŽŇUJE, PŘESTOŽE JSEM VELMI, VELMI ZIMOMŘIVÁ.

ČESKÝ VÝROBEK OD DŮVĚRYHODNÉ FIRMY.
UŽ JSEM SPACÁK DOPORUČILA SVÝM ZNÁMÝM.
tĚŠÍM SE, AŽ S NÍM LETOS VYRAZÍM.

Přidáno: 9. března 2013

• rozmery
  • vaha
  • vyuzitie
  • slaba paropriepustnost

Super bivakovaci vak az na tu paropriepustnost... Sice neviem/nemam vyskusane ako je to u ostatnych podobnych vyrobkov, ale kazdopadne som ocakaval vykonnejsiu membranu.

Přidáno: 28. května 2012

Zakoupeno v Hanibal

• Perfektní pacák na hory a do zimy, opakovaně odzkoušeno v týdenním spaním ve výškách okolo 4.500m (Looping 1200)
  • dá se v něm v kombinaci s dobrou karimatkou spát v zimě na sněhu a ledu
  • oproti konkurenci méně navlhá, rychle vyschne (vlastní tělesná vlhkost, když na Vás prší /sněží ve stanu, membrána není všemocná
  • vlhké prádlo je ráno suché (sušší než večer)
  • firma nabízí i ponákupní servis (hlavně praní etc.)
  • Nevím o ničem.

Mám už Looping 1200 a ten by na zamýšlenou cestu byl moc teplý. Takže jsem si koupil lehčího bratříčka Looping 900a nahradil dosavadní třísezóní spacák...viz výše v kategorii "PRO"
Patří sice mezi dražší výrobky, oproti dosud kupovaným spacákům ze Švýcarska mi IMHO přijde kvalitnější a hlavně o chlup levnější a je to česká značka

Sir Joseph Kiki Basic

Sir Joseph Kiki Basic

Ověřený zákazník Babysport.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 1. března 2012

Zakoupeno v Babysport.cz

• lehký
  • teplý

výrobky sir joseph jsou v naší rodině vyzkoušeny a máme jen pozitivní zkušenosti

Přidáno: 25. prosince 2011

Zakoupeno v Hanibal

Koupil jsem již druhý, maximální spokojenost.

Ověřený zákazník Babysport.cz Ověřený zákazník

• maximální komfort
  • nepromokavý materiál
  • je lehký
  • vysoká cena

Prý se v něm cítíte jako v peřince. Známý jel na expedici do Ruska, přes nějakou cestovku pro dobrodruhy na plato Putorana poblíž města Norilsk a Dudinka. Bylo to před třemi lety, byli tam na počátku dubna a spali v noci venku při teplotě -35°C. Vím že to není extrém, takové teploty bývaly běžné i u nás v roce 1985, ale spát v mrazivé zimě venku by bylo bez péřového spacáku v takových podmínkách osudové. Známý tenhle péřový spacák od Jožky Rakoncaje má a zima mu prý v něm tehdy nebyla. Nevýhodou je vysoká cena, za takové peníze bych si ho určitě nepořídila, to bych musela mít na expediční výpravu asi sponzora. Ale určitě bych se v něm nebránila zimnímu stanování někde tady u nás, i když jsem zimomřivá. Měla jsem možnost si ho osahat. Je sice objemný, ale lehký a dá se snadno sbalit. Pokud péřový spacák nepoužíváte, je lepší nechat ho doma pověšený a rozbalený.

Zobrazuji 241 - 253 ze 253 recenzí 1...9 10 11 12 [ 13 ]