Recenze Sir Joseph

Přidáno: 7. září 2023

Zakoupeno v ONLINE-SPORT.cz

• Velmi dobrý poměr výkon/cena/váha
  • Perfektní materiály a zpracování
  • Kompresní i skladovací obal v ceně
  • Je to prostě Sir Joseph

Ověřený zákazník HUDYsport a.s. Iva

Přidáno: 28. srpna 2023

Zakoupeno v HUDYsport a.s.

• Zdá se že bude kvalitní.
Sir Joseph Koteka III 500

• dlouhý
  • široký
  • bystrozraký :-D
  • křehký

Spacák použit v Alpách při plusových teplotách, někomu bývá zima ještě nad hodnotou komfortu, ale to tady nehrozí. Raní rosu jsem ze spacáku oklepal a nechal doschnout na sluníčku a v pohodě. Měřím 192 cm, takže musím volit dlohé spacáky, tento má 2 metry a opravdu se do něj pohodlně zachumlám a zavřu za sebou :) Na někoho může působit úzce, ale neměl jsem problém se do něj nasoukat a v noci otáčet z boku na bok, ovšem jsem štíhlejší postavy. Ve všech ohledech je skvělý, ale něco za něco, vzhledem k nízké hmotnosti se to muselo někde projevit a to na vnějším materiálu spacáku, který bude mít pravděpodobně nižší odolnost, pozor na ostré předměty. Sir Joseph nabízí spacáky s vyšší odolností, ovšem budou o něco těžší, takže jak říkám, něco za něco. :-)

Sir Joseph Bivak Sack K4

Sir Joseph Bivak Sack K4

Ověřený zákazník Lezec-shop.cz Den

Přidáno: 30. července 2023

(naposledy upraveno 11. září 2023)

Zakoupeno v Lezec-shop.cz

• Dobrá prodyšnost
  • Dobrá voděodolnost
  • Nezabere moc místa
  • Poutka na upevnění bivaku taky fajn.
  • Zip na bivaku měl být delší - to je do L tvaru. Do pytle se špatně leze.

S bivakem jsem spokojená. Jen by mohl SirJoseph vylepšít ten zip. Jen ten podélný, který tam je, není dostatečně dlouhý, aby se do spacáku/bivaku dobře lezlo nebo z něj vylézalo.

Ověřený zákazník Hanibal Ověřený zákazník

Přidáno: 9. července 2023

Zakoupeno v Hanibal

• Teplý a nadýchaný
  • Lze sednout s druhým spacákem
Sir Joseph Koteka III 290

Sir Joseph Minimis II 320

Ověřený zákazník 4camping mark

Přidáno: 8. června 2023

Zakoupeno v 4camping

• lehký, příjemný a snad bude i teplý

zatím nevím

Ověřený zákazník MALL.CZ Registrovaný uživatel

Přidáno: 30. dubna 2023

Zakoupeno v MALL.CZ

• Teplý (ale venku jsem s ním ještě nebyl)
  • Lehký
  • Skladný
  • Pohodlný

Spacák vypadá velmi kvalitně, je prostorný, pohodlný v ramenou a přitom se dobře sbalí do malého kompresního obalu. Výrobce dodává i obal na skladování, aby se spacák roztáhl a peří netrpělo. Velmi pohodlný je v nohách, kde je dobře udělaný footbox. Lze stáhnout límec kolem krku. Uvnitř je kapsička na cenné drobnosti. Už se těším, až ho vyzkouším v přírodě.

Přidáno: 28. dubna 2023

• Hřejivost
  • Prodyšná
  • nepromokavá
  • chybí kapsa na levém rukávu na skipass

Hřejivá, prodyšná a nepromokavá péřovka s promyšlenými detaily, jako třeba zapínání kapes shora dolů. Chybějící kapsa na skipass je asi dána tím, že nejde úplně o lyžařskou bundu.

Rovněž oceňuji, že výrobce udává technické parametry a je tak jasné, co si kupuji.

Sir Joseph Double Attack II

Sir Joseph Double Attack II

Registrovaný uživatel Registrovaný uživatel

Přidáno: 26. dubna 2023

• Relativně lehký a poměrně levný
  • Pro spaní na chatách, nebo spaní venku za teplých a hlavně suchých letních nocí by byl nejspíš dostačující (varianta rozdělení spacáku pro dvě osoby).
  • Nemá povrchovou úpravu pro odpuzení vlhkosti - lehce navlhne a tím okamžitě ztrácí hřejivost.
  • Při spojení spacáků (pro dva lidi) nejde dobře dotáhnout vršek (kolem hlavy) a dovnitř táhne.

Spacák jsme si zakoupili na mallorský trek GR221. Trek jsme šli koncem dubna, noční teploty neklesly pod 10C. Přesto nám ve spacáku (spojené spacáky dohromady - úprava pro dva lidi) byla téměř každou noc zima - a to hlavně proto, že spacáku chybí povrchová úprava na odpuzení vlhkosti a spacák ohromně navlhal.
Dokážu si představit, že za teplých a suchých středoevropských nocí bude fungovat lépe (zatím netestováno), nicméně nás docela zklamal a asi bychom si dvakrát rozmysleli jeho koupi někomu doporučit.

@liskajana

Ověřený zákazník AdamSport.cz nesk

Přidáno: 11. dubna 2023

Zakoupeno v AdamSport.cz

Sir Joseph je péřová bunda světové kvality,jak vrchní materiál,tak husí peří,zatím nepřekonané.Nemá cenu shánět jiné péřové bundy než je Sir.Navíc je velká výhoda,že bundu opraví v Turnově.Já už jsem měnil propálený rukáv.Za mě vždy OK.

Sir Joseph Looping II 900

Sir Joseph Looping II 900

Jakub Růžička Jakub Růžička

Přidáno: 28. března 2023

• Lehký a skladný
  • Teplý
  • Kvalitně zpracovaný
  • Český výrobek
  • Choulostivý a drahý (ale to prostě péřáky jsou)

Je to velmi kvalitní péřák, jsem s ním max spokojený. Je ale nutné vědět, zdali péřák opravdu potřebujete a jaké má limity. Péřák jen do prostředí, kde mrzne a je suchý vzduch, bohužel poslední zimy jsou teplotně nahoru dolů a to je na péřák k ničemu. Největší zima Vám v něm bude ne v -20, ale okolo nuly, kdy je vlhko. Zároveň je drahý, náročný na skladování (od výrobce je v ceně skladovací vak, skvělá věc) a údržbu.
Ale to je každý péřák. Já osobně mám dva. Primu Lhotse (duté vlánko) na většinu spaní, které je okolo nuly či je možnost vlhka či když mrzne a jsem v autě nebo netahám spacák daleko. Používám ho v 80% času. Tento péřák pak mám opravdu jen do hor, kde se řeší gramy a velikost a furt mrzne, tam nemá konkurenci. Spacák je kvalitně ušitý, dobře zvolené materiály jsou příjemné a odolné.
Navíc je navržen a vyroben v ČR od skvělé firmy. Spolu s Prima (Lhotse), která také šije v ČR je mám nejradši. Zatímco ve všech ostatních odvětvích (elektronika, spotřební zboží, oblečení) musím kupovat Čínu, protože jinde se už nevyrábí nic, tak zde si strašně vážím toho, že někdo založí firmu, zaplatí lidi, nakoupí vybavení, zaplatí vývoj, investuje obrovské množství času a lásky a na konci vyrobí produkt a vše v ČR, to je pro mě dnes asi největší přidaná hodnota a jinde bych nehledal.

Co je také duležité zmínit je, že zatímco v posledních letech všechno zdražuje, tak tento spacák stojí furt stejně, respekt výrobci, že dokáže takto hlídat náklady. Třeba Prima Lhotse stojí o tisíc kč více, než dva roky nazpět.

Přidáno: 22. března 2023

• Velmi hřejivý spacák.
Sir Joseph Rimo III Scout 700

Sir Joseph Rimo III Scout 700

Ověřený zákazník 4camping Ověřený zákazník

Přidáno: 19. března 2023

Zakoupeno v 4camping

Spacák pro klaustrofobicky postižené jedince.

Sir Joseph Erratic plus III 1000

Sir Joseph Erratic plus III 1000

Přidáno: 6. března 2023

Zakoupeno v HUDYsport a.s.

• dobrá povrchová úprava, která snese i vlhkost
  • při teplotách cca -4°C pod širákem dostatečně teplý
Sir Joseph Lotus hooded Man M turquoise

Sir Joseph Lotus hooded Man M turquoise

Zakoupeno v 4camping

Vrátil jsem. Tím neříkám, že je špatná. Upřednostnil jsem péřovou variantu od téhož výrobce.
Vlastně mi nevyhovoval jeden detail - zakončení rukávů bez gumy, které je použito např. u Sir J. Atol. Možná jen otázka preferencí.

Sir Joseph Atol Man II modrá

Sir Joseph Atol Man II modrá

Zakoupeno v 4camping

Super pro aktivní pohyb na horách v zimě (využil jsem na na skialpech). Dostatečně tenká na to, abych přes ní dal Goretex bundu, když hodně fučí, nebo prší/sněží.
Věřím, že využiju i v teplejší sezóně jako zdroj tepla při zastávkách během pochodu, nebo v podvečer/ráno.
Velice univerzální, lehoučká, dobře sbalitelná.
Provedení precizní, i když je fakt, že už na mě asi 2x vykouklo nějaké to pírko. Ale mám podobnou bundu od Mammuta, stává se to u ní také. Asi nutná daň za použité lehké vnější materiály.
Závěr: Pokud je pro vás důležitá váha a sbalitelnost, je toto vynikající volba. Provedení a materiály parádní.
Jsem naprosto spokojen.

Zakoupeno v 4camping

Plná spokojenost, nemám co vytknout.
Doporučuji.

Sir Joseph Spire navy/blue

Sir Joseph Spire navy/blue

Zakoupeno v 4camping

Hoooodně teplá. Takže využití při méně aktivních pobytech venku, nebo v tuhých zimách na horách.
Zapínání kapes zipem shora dolů je standard pro Sira Josepha - nepovažuji ani za zásadní výhodu ani nevýhodu, pro mě malinko nezvyk.
Každopádně, bunda je naprosto super, nemám co vytknout.
Cítím se v ní doslova jako v peřince. Materiály kvalitní, provedení perfektní. Doporučuji všem, kdo jsou schopni využít.

Sir Joseph Terag Man III limet/blue

Sir Joseph Terag Man III limet/blue

Ověřený zákazník Lezec-shop.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 26. února 2023

Zakoupeno v Lezec-shop.cz

• Dobře zateplená
  • Dlouhý rukáv

Výborně vychytaná bunda. Dlouhý rukáv, dlouhá záda.

Zobrazuji 41 - 60 ze 253 recenzí 1 2 [ 3 ] 4 5...13